четвер, 20 травня 2021 р.

 Всесвітній День вишиванки

          Всесвітній День вишиванки 20 травня 2021 року - відзначається щороку в третій четвер травня (вже 15 років). Вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу. Вона яскраво відображає особливу національну традицію народу. 

           Відзначати його почали у 2006 році студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Всесвітній день вишиванки з’явився завдяки Лесі Воронюк, студентки факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федковича. Леся запропонували всім своїм знайомим студентам-одногрупникам обрати один день для того, щоб одягнути разом вишиті сорочки. Спочатку її підтримала невелика кількість викладачів і студентів, але протягом наступних років свято набуло всеукраїнського розмаху. Згодом до нього долучилась українська діаспора всього світу, а також прихильники України. Нині ж це свято набуло міжнародних масштабів і український традиційний одяг одягають усе більше людей не лише в нашій країні, а по всьому світу. 

        Метою Дня вишиванки є популяризація вишитого етнічного одягу та вшанування українських традицій. Цього дня прийнято вдягати національне вбрання, куди б не довелося йти – на роботу, на зустріч із друзями, загалом куди завгодно. Для наших предків вишиванка була не тільки святковим одягом, а й оберегом. Орнамент, який наносили на сорочку, містив в собі певні символи, які повинні були захистити того, хто її носить, від злих духів і нещасть. Вишивку наносили на рукава і комір так, щоб вона торкалася тіла. Вважалося також, що на зворотному боці вишивки не повинно бути вузликів, оскільки вони можуть принести нещастя. Орнаменти та стиль вишивки, фасони вишиванок в різних регіонах України відрізнялися.
Немає коментарів:

Дописати коментар