Робота старшого майстра

Практичний досвід упровадження дистанційного навчання у підготовці кваліфікованих робітників швейної галузі

     28 жовтня 2021 року відбулося засідання обласної методичної секції педагогічних працівників швейних професій закладів професійної (професійно-технічної) освіти області на тему: «Практичний досвід впровадження дистанційного навчання у підготовці кваліфікованих робітників швейної галузі», в якому взяли участь 24 педагоги з 6 закладів освіти.




   Методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти Тетяна Хільченко на початку зупинилася на теоретичних засадах організації дистанційного навчання як виклику сьогодення, запропонувала інтерактивну вправу з використанням дошки jamboard. Знайомлячись з можливостями цього Google-додатку, присутні висловили свої думки з приводу переваг та недоліків такої форми навчання.

   Викладач Хустського професійного ліцею сфери послуг Силадій О.О., майстри виробничого навчання Ужгородського вищого комерційного училища КНТЕУ Бергауер С.М., Перечинського професійного ліцею Шелепець М.В., поділилися власним досвідом організації дистанційного навчання. Зокрема, для комунікації, координації дій застосовуються месенджери соціальних мереж, а для проведення навчання – додаток Google Сlassroom. Але всі зійшлися до думки, що для формування навичок і вмінь при здобутті робітничої професії все ж таки найефективнішою є традиційна офлайн-освіта.

   Викладач нашого освітнього закладу Довгомеля В.П. та учасники секції обговорили також результати І (регіонального) етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» за компетенцією «Технології моди», поділилися враженнями та пропозиціями.

Старт «WоrldSkills Ukraine» 2021 року на Закарпатті

       «WorldSkills Ukraine» – це наймасштабніші змагання з робітничих професій, що проводяться для учнів, студентів та молодих працівників, сприяють впровадженню кращих міжнародних практик у навчання та державно-приватне партнерство, підвищенню профорієнтації молоді, престижності професійної освіти.

       «WorldSkills Ukraine» – це наймасштабніші змагання з робітничих професій, що проводяться для учнів, студентів та молодих працівників, сприяють впровадженню кращих міжнародних практик у навчання та державно-приватне партнерство, підвищенню профорієнтації молоді, престижності професійної освіти.  

         5 жовтня 2021 року в нашому закладі освіти  проводився І (відбірковий) етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine»  з компетенції «Перукарське мистецтво». В конкурсі взяли участь учні першого та другого курсів Кіш Марія, Бреза Крістіна, Кіс Василь та  Ганич Василь. Учасники конкурсу   виконували чоловічу салонну стрижку і укладання волосся з урахуванням особливостей зовнішності моделі та напрямку моди. Оцінювало роботу конкурсантів досвідчене журі з числа перукарів салонів краси та барбершопа міста Ужгорода за наступними критеріями: організація робочого місця, дотримання умов підготовки моделі, чистота виконання роботи, відповідність форми, ліній, техніки виконання стрижки та укладка.

       Учасники сумлінно та якісно виконали конкурсне завдання. За результатами оцінювання перемогла Кіш Марія, здобувачка освіти ІІ курсу групи № 9, майстер виробничого навчання Агеєва Тамара. Вона виявилася найшвидшою й найкомпетентнішою. Всі учасники отримали призи від організаторів, а переможниця ще й спеціальний приз від перукарні «Gentlemen’s Club Barbershop» – сертифікат на майстер-клас з чоловічої стрижки.





Участь у І етапі конкурсу професійної майстерності на звання «Кращий з професії швачка, кравець»

Участь у конкурсі професійної майстерності – це унікальна можливість проявити свій талант і мистецтво. Це яскраве, незабутнє видовище модних образів, створених руками молодих і креативних майстрів.

04 жовтня 2021 року проведений конкурс фахової майстерності на звання «Кращий з професії швачка, кравець» серед кращих учнів випускної групи №26 з професії «Швачка, кравець».  Програма конкурсу передбачала:

I тур – виконання теоретичного завдання (тестування) з професійно-практичної підготовки. ІІ тур – виконання практичного завдання.

В конкурсі брали участь сім здобувачів освіти. Під час теоретичного першого туру виконували тестові завдання з предметів: технологія швейного виробництва, основи конструювання швейних виробів, матеріалознавство, обладнання швейного виробництва, охорона праці. В другому практичному турі учасники конкурсу успішно виконали виготовлення перукарського халату.

Компетентне журі визначило переможців конкурсу:

І – місце Бушко Маруся Петрівна (107 балів);

ІІ – місце Макарович Ксенія Іванівна (102 бали);

ІІІ – місце Вароді Крістіна Карелівна (101 бал).

Директор училища Гондорчин Л.П. привітала конкурсантів та побажала успіхів, творчих ідей, втілення в життя своїх задумів.

Участь у роботі Школи майстра-початківця.

   18 травня 2021 року педагогічні працівники швейного напрямку взяли участь у роботі Школи майстра-початківця в режимі онлайн, яку організував НМЦ ПТО у Закарпатській області. На черговому занятті Школи мова йшла про завдання і роль майстра виробничого навчання в організації виробничої практики здобувачів освіти, їх підготовці до Державної кваліфікаційної атестації у закладі професійної (професійно-технічної) освіти.   Відповідно до теми заняття розглядалися функціональні обов’язки заступника директора з НВР, старшого майстра та майстра виробничого навчання у такому важливому питанні як організація виробничої практики та Державної кваліфікаційної атестації.

   Слухачам були надані методичні рекомендації щодо здійснення контролю за дотриманням термінів виробничої практики згідно з робочими навчальними планами підготовки кваліфікованих робітників, укладання договорів про виробничу практику, підготовки комплекту документів перед виходом учнів на виробничу практику, порядку виконання кваліфікаційних пробних робіт та проведення Державної кваліфікаційної (кваліфікаційної) атестації у ЗП(ПТ)О.

   Керівник Школи – методист НМЦ ПТО у Закарпатській області Ліна Войченко, детально зупинилася на навчально-методичних і звітних документах, які ведуться під час проходження виробничої практики здобувачами освіти та складанні ними державних кваліфікаційних екзаменів.

   Учасники вебінару отримали багато корисних порад щодо дотримання нормативних вимог при плануванні та організації виробничої практики, а також проведенні завершального етапу процесу навчання у закладі освіти – Державної кваліфікаційної атестації.


 Навчальна  екскурсія в Еко Спа Курорт «Богольвар»

     06 травня 2021 року для  здобувачів освіти з професії покоївка, адміністратор, агент з організації туризму була організована навчальна екскурсія в Еко Спа Курорт «Богольвар».

      Курортний комплекс “Еко СпаБогольвар” розташований в мальовничому місці при в’їзді в с.Анталовці, на березі гірської річки Віоли. Комплекс «Богольвар» складається з 2 нових трьох- і чотириповерхових корпусів, 3 котеджів-шале, ресторану, спа-комплексу і відкритого басейну. Номерний фонд туристичного комплексу складається з 47 номерів і одночасно може розмістити 130 гостей.

     Учні відвідали номери в готелі та  СПА-центр. Менеджер готелю дозволила учням  перевірити  номери  різних категорій  на готовність до заселення,  з чим вони  успішно справилися. Надалі екскурсанти ознайомилися з територією комплексу, на якій  працює ресторан, що  пропонує страви закарпатської, угорської та європейської кухонь, мінізоопарк та форелеве озеро.   Любителям спортивного стилю життя в комплексі пропонується цілий спектр різноманітних видів активного відпочинку: велосипедні та піші прогулянки, волейбол, футбол, риболовля, походи в ліс за грибами, екскурсії по Закарпаттю, більярд, настільний теніс.

     Здобувачі освіти  нашого закладу залишилися задоволені від атмосфери готельного комплексу.

Обмін досвідом педагогічних працівників професій сфери послуг «Практика організації самостійної роботи здобувачів освіти дистанційними засобами»
      22 квітня 2021 року відбулося чергове планове засідання обласної методичної секції педагогічних працівників професій сфери послуг закладів професійної (професійно-технічної) освіти Закарпатської області, обмінювалися досвідом з організації самостійної роботи здобувачів освіти дистанційними засобами. В роботі взяли участь 12 педагогів із 3 закладів освіти.
    Методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти Тетяна Хільченко на початку заходу в інтерактивній формі за допомогою чата платформи Zoom актуалізувала знання освітян з питань дистанційного та змішаного навчання. Цікавими та змістовними були виступи: Лесюк О.М., викладачки професійно-теоретичної підготовки Хустського професійного ліцею сфери послуг, Чаловки О.М. і Шпонтак Т.Ю., педагогів Ужгородського вищого комерційного училища КНТЕУ, Талабішки М.І., викладачки професійно-теоретичної підготовки ДНЗ «Мукачівський центр ПТО».             Виявляється, що найчастіше для організації дистанційного навчання освітяни області використовують платформи Zoom, Classtime, додатки GoogleMeet, GoogleClassroom, для поширення інформації – застосунок для смартфонів Viber. У більшості профтехосвітян є особисті навчальні блоги, також практикують Learningapps.
   Обговорили подальшу співпрацю з наповнення електронного навчально-методичного комплексу з професії перукар.



Проходження атестаційної експертизи освітньої діяльності з професії вишивальник
      20-21 квітня 2021 року в закладі освіти проходить атестаційна експертиза освітньої діяльності з професії вишивальник. Здобувачі освіти виконують комплексні кваліфікаційні завдання з професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки. Особливістю цьогорічної атестаційної експертизи є те, що вона проходить в умовах карантинних обмежень. Зокрема, ККЗ з професійно-практичної підготовки здобувачі освіти виконують у навчально-виробничій майстерні з дотриманням всіх карантинних вимог, а експерти спостерігають за роботою здобувачів освіти у режимі відеоконференції на платформі ZOOM.


Участь у роботі круглого столу «Навчання в університеті як продовження кар’єри»
      20 квітня 2021 року педагогічні працівники швейного напрямку взяли участь у роботі круглого столу «Навчання в університеті як продовження кар’єри» в режимі онлайн, яку організував Мукачівський державний університет та НМЦ ПТО у Закарпатській області.
      Заступник директора з НВР Корнієнко О.Я. розповіла про співпрацю з МДУ, відмітила, що наші випускники щорічно продовжують навчання в університеті.
      Інформація, отримана під час роботи круглого столу була змістовною та корисною.


Участь в онлайн-семінарі "Новітні технології в fashion індустрії"

Участь у круглому столі «Створення електронних ресурсів для професійної підготовки майбутніх робітників швейної галузі»
      17 лютого 2021 року педагогічні працівники швейного профілю нашого закладу освіти брали участь у засіданні круглого столу «Створення електронних ресурсів для професійної підготовки майбутніх робітників швейної галузі». Методист НМЦ ПТО Хільченко Т.О., куратор секції, зосередила увагу на актуальності створення електронних освітніх ресурсів, їх основних видах відповідно до вимог «Положення про електронні освітні ресурси» (наказ № 1060 Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 01.10.2012 р.). Також розповіла про ЕОР з професій швейного профілю, які отримали гриф Міністерства освіти і науки України та продемонструвала електронний навчально-методичн ий комплекс, який створюється творчою групою педагогів закладів освіти області й методистів центру.

Навчальний семінар для педагогічних працівників з професії перукар (перукар-модельєр)
 16 грудня 2020 року у рамках роботи Навчально-практичного центру перукарського мистецтва Хустського професійного ліцею сфери послуг 16 грудня в режимі онлайн пройшов навчальний семінар «Лікувальна процедура для волосся «Ботокс» за участі педагогічних працівників Ужгородського вищого комерційного училища КНТЕУ.
   Майстер виробничого навчання Хустського професійного ліцею сфери послуг Бойсак Н.М. розповіла про процедуру відновлення волосся «Ботокс», основні аспекти та матеріали, після чого провела майстер-клас «Виконання лікувальної процедури для волосся «Ботокс».
   Методист НМЦ ПТО Хільченко Тетяна Олександрівна наголосила на важливості проведення подібних заходів, що дають можливість ознайомитися із сучасними виробничими технологіями, матеріалами, що сприяє підвищенню професійної компетентності майстрів виробничого навчання.
   На завершення учасники заходу поділилися своїми враженнями від семінару та висловили побажання щодо тематики майбутніх зустрічей.






Немає коментарів:

Дописати коментар